Půjčka bez občanky

Hledáte půjčku bez občanky a nevíte, jak vybírat? 🔍 Věnovali jsem přes 130 hodin, abychom je otestovali na vlastní kůži ✅ Vybrali jsme nejlepší z nich ⭐ Vyplňte jen jeden formulář a vyberte si z předschválených nabídek 👇

Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
1 000 Kč
20 000 Kč
+
-

Srovnání jednotlivých půjček

Nebo se podívejte sami na srovnání níže. Nemusíte ztrácet čas prohlížením webů, vyplňováním mnoha žádostí a riskovat jejich zamítnutí. Využijte náš online vyhledávač půjček, vyplňte jen jednu žádost a hned víte, kde vám opravdu půjčí. 

Bohužel jsme pro Vás nenašli žádné půjčky. Můžete se ale podívat na ty nejoblíbenější:
Výše půjčky 1 000 - 20 000 Kč
Splátka 1 - 10 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 1 000 - 30 000 Kč
Splátka 0.1 - 1 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 5 000 - 1 200 000 Kč
Splátka 12 - 120 měsíců
RPSN 5 %
Více informací
úrok
od 4.49 %
Obsah ⬇️

Půjčka bez občanky a na co dávat pozor【říjen 2024】

Ověření totožnosti je jednou ze zásadních podmínek, na kterou při schvalování žádosti nesmí poskytovatel zapomenout. I přesto, že je leckdy porušován zákon, totožnost je mnohdy jediným faktorem, který společnosti a soukromé osoby prověřují. Až polovina poskytovatelů se například nebojí půjčit peníze lidem, kterým právě ukončili insolvenci. Velké množství úvěrů je za vyšší úrokové sazby půjčována i klientům s velkými dluhy nebo bez pravidelných příjmů. 

Půjčka bez OP je možná pouze v případě, že si peníze klient půjčuje u neověřeného a podvodného poskytovatele. Ten může jednat na hranici zákona. Variantou bezpečného sjednání úvěru je ověření totožnosti skrz Bankovní identitu. Ta dokáže online potvrdit totožnost žadatele, kterému tak usnadní žádost o půjčení peněz. 

Komu je určena půjčka bez občanky 

Půjčky poskytovatelů, kteří neřeší totožnost natož bonitu, mají kvůli svým vysokým úrokovým sazbám, poplatkům i sankcím pouze jednoho klienta a to lidi ve zhoršené finanční situaci. Příjmy takových žadatelů mohou být velmi nízké nebo nepravidelné. Může se jednat i o žadatele, jejichž jméno se objevuje v některém z registru dlužníků. Takoví lidé nemají šanci dosáhnout na úvěr od banky. 

Porovnání půjčky bez občanky s jinými typy půjček

Půjčka bez občanky je vždy nebankovním a nelicencovaným úvěrem. Zpravidla se jedná o úvěr nabízený nebonitním žadatelům. A to za vysoké úrokové sazby, poplatky i sankce při případných pozdních splátkách. Peníze jsou nabízeny v hotovosti, nebo je lze zaslat na bankovní účet. Obvykle se jedná o krátkodobý závazek se splatností do jednoho roku.

Půjčka bez OP je na první pohled nebezpečným úvěrem, který poskytují pouze neověření poskytovatelé. Mezi takový úvěr, který je nejen nebezpečný, ale i nezákonný patří také půjčka na směnku v insolvenci. Ta je nebezpečná především proto, že se kdykoliv může změnit majitel tohoto cenného papíru. Z původně bezpečného věřitele, se tak může stát lichvář, který se o své splátky hlásí nevybíravým způsobem. 

Půjčka bez občanského průkazu je nebankovním úvěrem. Variantou je ale i bankovní půjčka, u které je prokazování totožnosti zabezpečeno takzvanou Bankovní identitou. Díky tomu lze online prakticky okamžitě sjednat ověřený a licencovaný úvěr. Schválení probíhá na základě propojených online systémů, kdy ověření zabere pouze pár minut. 

Půjčka bez občanky může být variantou krátkodobé krátkodobé půjčky bez registru nebo bez pravidelných příjmů. Mezi ty, které jsou obdobně nabízeny pouze na krátké období, patří i první bezúročná půjčka zdarma. Ta je nebankovním úvěrem, který může být poskytnut i lidem se sníženou bonitou. Jeho výhodou oproti půjčce bez občanky je sjednání pouze za základní poplatek. 

I nebankovní společnosti při uzavírání úvěrů musejí splnit oficiální podmínky. Ty jsou dány zákonem o spotřebitelském úvěru. Pokud klient až po uzavření smlouvy zjistí, že poskytovatel jedná protizákonně, může se obrátit na finanční arbitr. Ten řeší spory mezi oběma stranami. 

Mýty a omyly o půjčce bez občanky 

Podle zákona každý poskytovatel musí ověřovat bonitu klienta a jeho totožnost. Téměř vždy se tak i u nebankovních společností setkáte s nutností doložit doklady. Tím, co naopak nelicencované poskytovatele často nezajímá, je finanční situace žadatele. Při schvalování žádosti tak mohou být opomíjeny například nepravidelné příjmy nebo záznamy v některém z registru dlužníků. 

Plusy a mínusy půjčky

Jaké jsou klíčové výhody půjčky bez občanky 

✅ okamžité sjednání půjčky
✅ možnost využít Bankovní identity
✅ poskytovatel neřeší bonitu klienta
✅ peníze na bankovním účtu do 24 hodin 

Jaká jsou potenciální rizika a nevýhody půjčky bez občanky 

❌ často skryté poplatky
❌ zpravidla nelicencovaní poskytovatelé a lichváři
❌ vysoké sankce při pozdních splátkách
❌ riziko dluhové pasti 

Jak získat půjčku bez občanky 

Ať už si klient vybírá mezi licencovanými či neověřenými poskytovateli, kromě jeho bezpečnosti je zásadní i cena za půjčení. Nestačí sledovat pouze roční úrokovou sazbu. Důležitější je RPSN. Roční procentní sazba nákladů kromě úroků navíc obsahuje i poplatky, které zvyšují celkovou cenu úvěru. K ověřeným úvěrům se dostanete díky online srovnávači. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete začít vybírat licencovanou nabídku. 

Půjčka bez OP zpravidla není úvěrem, který by nekontroloval pravou totožnost žadatele. Jednoznačně se ale jedná o benevolentní formu úvěru, která je nabízena nelicencovanými společnostmi a soukromými osobami. Žádat o ni může člověk v jakékoliv finanční situaci. 

Půjčka bez občanky může být v dnešní době i bankovním úvěrem. V takovém případě jde o úvěr, u něhož je sice kontrolována totožnost žadatele, není k tomu ale již potřeba doložení občanského průkazu. Proces ověření funguje podle Bankovní identity. Ta ověřuje totožnost žadatele prostřednictvím jeho běžného bankovního účtu.

Protože je půjčka bez občanského průkazu drahou formou půjčení peněz, nezáleží na bonitě klienta. O peníze může žádat i ten, kdo má nepravidelné příjmy či aktuální dluhy nebo špatnou platební morálku z minulosti. Samozřejmostí je, že čím nižší bonita, tím je úvěr dražší. Svou situaci žadatelé mohou zlepšit například ručením za úvěr majetkem či třetí osobou. 

Tipy a triky

Aby klient nenaletěl žádnému z podvodníků, ulehčit si hledání poskytovatele může prostřednictvím online srovnávače. Při jeho používání pouze stačí vyplnit krátký formulář a již lze vybírat toho nejvhodnějšího poskytovatele, který je vždy ověřený a vlastní licenci ČNB.

Zásadní během splácení úvěru je poctivost a upřímnost. Pokud se klient dostane do finančních problémů, okamžitě by o nich měl věřitele informovat. V praxi mu to může přinést nejednu výhodu, například snížení splátek nebo jejich odložení na pozdější dobu. 

Pokud se klient do problémů se splácením dostane kvůli nelegálnímu a nezákonnému jednání poskytovatele, tuto skutečnost může řešit s finančním arbitrem. Ten zadarmo pomáhá narovnat vztahy mezi dlužníky a věřiteli, kteří nejednají podle pravidel. 

Závěr

Půjčka bez občanky obvykle kontroluje totožnost žadatele tak, jak jí přikazuje zákon. I tak je její schválení velmi benevolentní. Nebankovní poskytovatelé často neřeší sníženou bonitu klientů a peníze jim i tak půjčují. Právě proto, že se nejedná o ověřený úvěr, je důležité sledovat solidnost nabízených služeb. Na místě je i důsledná kontrola smlouvy a výpočet celkových nákladů za celý úvěr. Bezpečnost a solidnost nabízených služeb za vás ověří online srovnávač.

Zdroje