Půjčka pro začínající podnikatele

Hledáte půjčku pro začínající podnikatele  a nevíte, jak vybírat? 🔍 Věnovali jsem přes 130 hodin, abychom je otestovali na vlastní kůži ✅ Vybrali jsme nejlepší z nich ⭐ Vyplňte jen jeden formulář a vyberte si z předschválených nabídek 👇

Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
1 000 Kč
20 000 Kč
+
-

Srovnání jednotlivých půjček

Nebo se podívejte sami na srovnání níže. Nemusíte ztrácet čas prohlížením webů, vyplňováním mnoha žádostí a riskovat jejich zamítnutí. Využijte náš online vyhledávač půjček, vyplňte jen jednu žádost a hned víte, kde vám opravdu půjčí. 

Bohužel jsme pro Vás nenašli žádné půjčky. Můžete se ale podívat na ty nejoblíbenější:
Výše půjčky 1 000 - 20 000 Kč
Splátka 1 - 10 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 1 000 - 30 000 Kč
Splátka 0.1 - 1 měsíců
Více informací
úrok
od 0 %
Výše půjčky 5 000 - 1 200 000 Kč
Splátka 12 - 120 měsíců
RPSN 5 %
Více informací
úrok
od 4.49 %
Obsah ⬇️

Půjčka pro začínající podnikatele a na co dávat pozor (říjen 2024)

Vstup do světa podnikání může být vzrušující, ale zároveň náročný. Každý podnikatel potvrdí, že je třeba překonat řadu překážek. Bez ohledu, zda jde o počáteční investici do vybavení, technologií nebo marketingu, vždy je kapitál klíčový. Právě zde přichází do hry podnikatelské půjčky pro začínající podnikatele, s nimiž se může do podnikání pustit téměř každý.

U menších částek je zhruba 15 % nebankovních společností připraveno vyplatit peníze i o víkendu – vše potřebné tedy můžete vyřídit během dní volna. Každopádně se jedná o velký krok, a proto jsme pro vás sepsali průvodce, který vám osvětlí, co je půjčka začínajícím podnikatelům a jak na její správný výběr.

Komu je určena půjčka pro začínající podnikatele

Půjčka pro začínající podnikatele je navržena pro nové podnikatele, kteří potřebují finanční vzpruhu k uskutečnění obchodních plánů. Nezáleží na tom, co chcete dělat, ale zda ve svůj plán věříte. Půjčku ocení zakladatel startupu i milovník gastronomie, který si chce otevřít vlastní restauraci. U většiny poskytovatelů můžete navíc počítat s flexibilitou a výhodnějšími podmínkami.

Porovnání půjčky pro začínající podnikatele s jinými typy půjček

Podnikatelská půjčka pro začínající podnikatele se liší od běžných spotřebitelských úvěrů především tím, že je určena pro podnikatele. Půjčka je navržena tak, aby vyhovovala potřebám těch, kteří rozjíždějí vlastní podnik a jejichž příjmy nejsou ještě doložitelné. Oproti běžným úvěrům často nabízí i nižší úrokové sazby a flexibilnější podmínky.

Nebankovní půjčka je často dostupnější pro širší spektrum žadatelů, neboť nebankovní společnosti mají obvykle méně přísná kritéria pro posouzení úvěruschopnosti žadatele. Oproti tomu krátkodobá půjčka je určena pro rychlé pokrytí neodkladných výdajů, přičemž bývá splatná v řádu týdnů či několika měsíců.

Půjčka na účet je poskytována s různými parametry, díky čemuž si můžete online sjednat úvěr na pár tisíc i statisíců korun. Naopak půjčka do výplaty je obvykle spjata s kratší dobou splatnosti a nízkými částkami. V některých případech je možné požádat o vyplacení částky v hotovosti.

Půjčka v exekuci je určena jedincům, kteří jsou již v procesu exekučního řízení a hledají způsob, jak tento stav řešit. Na druhou stranu půjčka po insolvenci je poskytována osobám, které již prošly insolvencí a snaží se postavit na vlastní nohy. Oproti půjčce v exekuci ji poskytuje více nebankovních společností.

Mýty a omyly o půjčce pro začínající podnikatele

Poměrně častým mýtem je tvrzení, že podnikatelské půjčky pro začínající podnikatele jsou pouze krátkodobé a musí být splaceny do několika měsíců. Realita je ale taková, že mnoho finančních institucí nabízí úvěry s dlouhou dobou splatnosti i pro nováčky v podnikání, jelikož jim jsou schopny poskytnout i částky v řádu statisíců korun.

Kromě toho existuje předsudek, že jsou půjčky dostupné pouze pro určité odvětví nebo typy podnikání. Ve skutečnosti jsou úvěrové produkty navrženy tak, aby odpovídaly potřebám široké škály podnikatelských záměrů od technologických startupů až po malé rodinné firmy.

Plusy a mínusy půjčky

Půjčka pro začínající podnikatele může být cenným nástrojem pro rychlé navýšení kapitálu, což je zásadní pro růst a expanzi. Vyšší dostupný kapitál vede k tomu, že mohou podnikatelé rychleji a pružněji konkurovat ostatním hráčům na trhu. Dovolit si tak mohou i větší investice, na které by se bez externího financování nezmohli. Posledním plusem jsou též často zvýhodněné úrokové sazby.

Jako vždy nese i podnikatelská půjčka pro začínající podnikatele jistá rizika a nevýhody, které je třeba pečlivě zvážit. Jedním z nich je zadlužení podnikání již v počátcích, což může významně ovlivnit vaše finanční zdraví a v nejhorším případě může vést k předlužení nebo dokonce exekučním řízením. Důležité je také zmínit, že pro získání půjčky může být požadována zástava majetku nebo přizvání ručitel.

Jaké jsou klíčové výhody půjčky pro podnikatele

✅rychlé navýšení kapitálu
✅lepší konkurenceschopnost
✅flexibilnější podmínky
✅zvýhodněné úrokové sazby
✅vysoké investice i s nízkým rozpočtem

Jaká jsou potenciální rizika a nevýhody půjčky pro podnikatele

❌zadlužení podnikání
❌vystavení riziku předlužení či exekuci
❌občas nutná zástava či ručitel

Jak získat půjčku pro začínající podnikatele

Vstup do světa podnikání je spojen s výzvami, z nichž jednou z největších bývá zajištění počátečního kapitálu. Půjčka pro začínající podnikatele bez zástavy je sice jedním z možných řešení, ale i tak je nutné být obezřetný. Pro správný výběr je klíčové porovnat více produktů, čímž máte vyšší šance na sjednání opravdu nejvýhodnější půjčky. Během srovnávání je třeba zvážit nejen úrokové sazby a splatnost, ale také zjistit, zda není půjčka spojena s nějakými specifickými podmínkami, včetně ručitele či zástavy.

Podání žádosti o půjčku není náročný proces. Zpravidla je třeba vyplnit příslušný formulář, který může zahrnovat podnikatelský plán, finanční prognózy podnikání a osobní informace. V některých případech může být žádost mnohem prostší, přičemž se nebude nějak zvlášť odlišovat od běžných spotřebitelských úvěrů.

Pro úspěšné získání podnikatelské půjčky pro začínající podnikatele je někdy nezbytné předložit dokumenty navíc. Jednat se může o detailní podnikatelský záměr, finanční a daňové výkazy, a v některých případech i dokumenty dokládající vzdělání nebo odborné zkušenosti v daném oboru.

Samotné schválení půjčky může ovlivnit řada faktorů. Platební morálka podnikatele je sice důležitá, ale pro nové podniky jsou poskytovatelé často ochotni vzít v úvahu i jiné parametry. Pomoci, ale i uškodit vám tedy může i potenciál obchodního modelu, inovativnost nápadu a odhadované výnosy.

Tipy a triky

Při hledání půjčky nezapomínejte, že nejnižší půjčka nemusí automaticky znamenat nejlepší nabídku. Důležité jsou celkové náklady a flexibilita, kterou poskytovatel nabízí. Přečtěte si recenze a zkušenosti klientů a nebojte se položit poskytovateli otázky ohledně věcí, kterým nerozumíte.

Pokud vám je půjčka pro začínající podnikatele zamítnuta, nezoufejte a poučte se z odmítnutí. Zeptejte se poskytovatele na důvody zamítnutí a pracujte na jejich odstranění. Jednat se může o nedostatečný podnikatelský plán, nejasné cash flow nebo nedostatečné zajištění. S vylepšením bonity vám může pomoci i finanční poradce.

V neposlední řadě si nastavte realistický splátkový kalendář, který bude v souladu s vaším rozpočtem. Ve zkratce by měly být splátky dostatečně velké, aby byl úvěr splacen v co nejkratším čase a současně by neměly nepředstavovat velkou zátěž pro běžný chod podniku.

Závěr půjčky pro začínající podnikatele

Půjčka začínajícím podnikatelům vám poskytne rychlé navýšení kapitálu a zlepší vaší konkurenceschopnost. Nicméně s sebou nese i určitá rizika, včetně potenciálního předlužení vašeho podnikání. Zásadní je pečlivý výběr poskytovatele a důkladné porovnání podmínek.

S porovnáním vám pomůže náš srovnávač půjček, který dohledá úvěry podle vašich potřeb a očekávání. Jednoduše si vyberete férový úvěr, s nímž budete moci rozjet úspěšné podnikání.

Zdroje

  • BALABÁN, Zdeněk.Slabikář finanční gramotnosti: učebnice základních 7 modulů finanční gramotnosti. 2. aktualiz, vyd. Praha: Cofet, 2011, 416 s. ISBN 978-809-0439-610.
  • REDAKCE. Víte, kolik peněz jste utratili minulý měsíc? In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.penizenauteku.cz/
  • MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.
  • Tomáš Nidetzký: Nebankovní poskytovatelé úvěrů musí mít nově licenci – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB {year}. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Tomas-Nidetzky-Nebankovni-poskytovatele-uveru-musi-mit-nove-licenci
  • Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/
  • BALABÁN, Zdeněk.Slabikář finanční gramotnosti: učebnice základních 7 modulů finanční gramotnosti. 2. aktualiz, vyd. Praha: Cofet, 2011, 416 s. ISBN 978-809-0439-610.