Krátkodobé úvěry a na co dávat pozor【prosinec 2024】
Hledáte krátkodobé úvěry a nevíte, jak vybírat? Věnovali jsem přes 130 hodin, abychom je otestovali na vlastní kůži ✅ Vybrali jsme nejlepší z nich ⭐ Vyplňte jen jeden formulář a vyberte si z předschválených nabídek ☝️
Srovnání jednotlivých půjček
Nebo se podívejte sami na srovnání půjček. Nemusíte ztrácet čas prohlížením webů, vyplňováním mnoha žádostí a riskovat jejich zamítnutí. Využijte náš online vyhledávač půjček, vyplňte jen jednu žádost a hned víte, kde vám opravdu půjčí.
Krátkodobé úvěry a na co dávat pozor【{month} {year}】
Potřebujete drobnou finanční injekci jen na menší výdaje, ale nechcete půjčku splácet dlouho? Řešením jsou krátkodobé úvěry se splatností v řádu několika týdnů až měsíců, takže váš rozpočet nezatíží na celá léta. U 50 % nebankovních společností dokonce můžete získat nejlevnější první půjčku zdarma. Najdete je v nabídce bankovních i nebankovních společností. Jak vybrat tu správnou?
Komu jsou určeny krátkodobé úvěry
Krátkodobý úvěr je typ malé půjčky, která se vyznačuje splatností v délce maximálně 12 měsíců. Menší částky mají splatnost většinou do 30 dnů. V některých případech je možné splatnost za poplatek prodloužit. Krátkodobé úvěry se dají vyřídit online během několika málo minut, takže vůbec nemusíte chodit na pobočku. Tento typ úvěrů může být využit i jako menší půjčka na byt, respektive na drobné opravy v bytě.
Porovnání krátkodobých úvěrů s jinými typy půjček
Krátkodobé úvěry se od ostatních druhů nebankovních úvěrů liší tím, že jsou poskytovány na menší částky a mají kratší dobu splatnosti. Pokud potřebujete více peněz na delší dobu, může být řešením například vyšší půjčka 300000 Kč.
S rychlou půjčkou mají společné to, že oba typy si sjednáte rychle, jednoduše a online a u obou variant se setkáte s krátkou dobou splatnosti. U rychlé půjčky je to většinou do 30 dnů, u běžného krátkodobého úvěru to může být až jeden rok.
Krátkodobé úvěry a půjčky na ruku se liší možností vyplacení peněz. Půjčka na ruku je předána v hotovosti na předem domluveném místě, ale u klasického krátkodobého úvěru máte možnost zaslání peněz bezhotovostně na bankovní účet. Krátkodobý úvěr a půjčka od soukromé osoby se liší v bezpečnosti a prověřeném poskytovateli. Půjčky od prověřených poskytovatelů s licencí ČNB jsou vždy bezpečnější.
Od půjčky na auto se liší možnostmi využití peněz. Půjčka na auto je účelová, takže ji lze použít pouze na nákup nového či ojetého auta, popřípadě na opravu vašeho stávajícího auta. Běžný krátkodobý úvěr je ovšem neúčelový, takže peníze můžete využít naprosto na cokoliv a účel využití nemusíte nikomu dokládat.
Při půjčování peněz se vyhýbejte rizikovým nabídkám a nátlaku. Rozhodně neplaťte žádné poplatky předem, protože poplatky za zprostředkování úvěru nebo obchodu placené předem jsou až na zákonem vyjmenované výjimky zakázány.
Mýty a omyly o krátkodobých úvěrech
U krátkodobých úvěrů se možná setkáte s některými mýty, které kolem nich kolují. Omylem je například to, že když je půjčka bez registru, tak poskytovatelé do registrů vůbec nenahlížejí. Opak je ovšem pravdou. I v takovém případě totiž banky i nebankovní instituce do registrů nahlížejí, a to z toho důvodu, aby si udělali představu o tom, jak je na tom jejich budoucí klient s placením.
Plusy a mínusy půjčky
Jaké jsou klíčové výhody krátkodobých úvěrů
✅ peníze k dispozici během pár minut
✅ pohodlné vyřízení online
✅ peníze je možné použít na cokoliv
✅ krátká doba splatnosti
✅ bankovní půjčky i nebankovní půjčky
Jaká jsou potenciální rizika a nevýhody krátkodobých úvěrů
❌ vyšší úrokové sazby
❌ nejrůznější poplatky (např. za prodloužení splatnosti)
❌ vysoké sankce za porušení smluvních podmínek
Jak získat krátkodobý úvěr
Pokud vybíráte krátkodobý úvěr, využijte k porovnání aktuálně dostupných nabídek na trhu nezávislý online srovnávač půjček. Ten vám během chvilky na jednom místě přehledně srovná více nabídek mezi sebou. Tím ušetříte čas i peníze. Navíc máte jistotu toho, že vaše osobní data zůstanou v naprostém bezpečí.
Ve chvíli, kdy máte vybraný vhodný produkt, stačí navštívit pobočku nebo webové stránky zvoleného poskytovatele a vyplnit žádost o půjčku. Do žádosti uvádějte pouze pravdivé a úplné údaje, které si stejně poskytovatel bude ještě ověřovat.
Spolu s žádostí budete muset dodat pár dokumentů. U rychlých půjček si nejčastěji vystačíte s jedním dokladem totožnosti. V některých případech budete dokládat potvrzení o pravidelném příjmu v podobě bankovních výpisů, výplatních pásek nebo potvrzení od zaměstnavatele.
Na schválení nebo zamítnutí žádosti o krátkodobý úvěr nemá vliv jen výše pravidelných příjmů, ale i to, jestli o půjčku žádáte se spolužadatelem, jakou máte úvěrovou historii nebo jaký je váš rodinný stav.
Tipy a triky
Ve chvíli, kdy vybíráte vhodnou půjčku, soustřeďte se pouze na ověřené a bezpečné poskytovatele, které poznáte nejen podle recenzí, ale také podle toho, že disponují licencí od ČNB k provozování této činnosti.
Na půjčce můžete ušetřit například tak, že využijete možnosti první půjčky zdarma. Tuto možnost nabízejí pouze některé nebankovní společnosti.
Poplatkům z prodlení se vyhnete jedině v případě, že budete půjčku řádně a včas splácet. Nastavte si proto výši splátek tak, abyste půjčku byli schopni splácet i ve chvíli případného výpadku příjmů.
Závěr
Krátkodobé úvěry jsou typy půjček, které jsou spíše na menší částky a vyznačují se kratší dobou splatnosti. Ta je většinou do 12 měsíců. Tuto půjčku nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti. Jedná se o půjčky na cokoliv, takže peníze je možné využít naprosto na cokoliv bez nutnosti dokládání účelu využití poskytovateli.
Pokud si chcete sjednat krátkodobý úvěr, využijte nezávislý internetový srovnávač, který vám pomůže vybrat ten nejvýhodnější. Následně si u vybraného poskytovatele vyplňte žádost a doložte potřebné dokumenty.
Zdroje
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB
- CSAS.cz. Na co si česi půjčují. In csas.cz
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my
Mohlo by vás zajímat
-
Pojištěná půjčka
Půjčka Pojištěná půjčka
-
Creditportal
Půjčka Creditportal
-
ExpressCash
Půjčka ExpressCash
-
Rerum
Půjčka Rerum
-
Zaplo
Půjčka Zaplo
-
CoolCredit
Půjčka CoolCredit