Půjčka na bydlení

Hledáte půjčku na bydlení a nevíte, jak vybírat? 🔍 Věnovali jsem přes 130 hodin, abychom je otestovali na vlastní kůži ✅ Vybrali jsme nejlepší z nich ⭐ Vyplňte jen jeden formulář a vyberte si z předschválených nabídek 👇

Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
1 000 Kč
20 000 Kč
+
-

Srovnání jednotlivých půjček

Nebo se podívejte sami na srovnání níže. Nemusíte ztrácet čas prohlížením webů, vyplňováním mnoha žádostí a riskovat jejich zamítnutí. Využijte náš online vyhledávač půjček, vyplňte jen jednu žádost a hned víte, kde vám opravdu půjčí. 

Bohužel jsme pro Vás nenašli žádné půjčky. Můžete se ale podívat na ty nejoblíbenější:
Výše půjčky 2 000 - 2 500 000 Kč
Splátka 12 - 120 měsíců
RPSN 7.53 %
Více informací
úrok
od 7.12 %
Výše půjčky 5 000 - 1 200 000 Kč
Splátka 6 - 120 měsíců
RPSN 5.25 %
Více informací
úrok
od 4.9 %
Obsah ⬇️

Půjčka na bydlení a na co dávat pozor (květen 2024)

Stojíte na prahu realizace svého snu o vlastním bydlení, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Jedním z možných řešení je půjčka na bydlení, s níž můžete financovat nejen menší rekonstrukce, ale i koupi nemovitosti. Narazíte na širokou nabídku úvěrů, které se od sebe liší svými podmínkami i částkami k vypůjčení.

Současný trh s půjčkami je flexibilní, díky čemuž až 25 % poskytovatelů umožňuje v průběhu splácení půjčku navýšit – nemusíte se obávat nečekaného navýšení rozpočtu. Pojďte se s námi podívat, z jakých alternativ můžete vybírat a na co byste si měli během výběru půjčky dát pozor.

Komu je určena půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení je určena pro široké spektrum žadatelů od rodin toužících po vlastním domově přes jednotlivce, kteří hledají způsob, jak se zabezpečit do budoucna a investovat do nemovitostí. Setkat se můžete s různými formami úvěrů, včetně nebankovních úvěrů, amerických hypoték i klasických bankovních půjček na bydlení. Dostupnější jsou nebankovní alternativy, ale jsou rizikovější.

Porovnání půjčky na bydlení s jinými typy půjček

Půjčka na bydlení označuje širokou nabídku úvěrových produktů na financování bydlení. U bank je oblíbená půjčka na bydlení do 36 let, která je dostupnější než úvěr pro starší klienty. Dostupná může být neúčelová i účelová půjčka na bydlení, přičemž obě vyžadují zástavu nemovitosti.

Zatímco půjčka pro každého je dostupná široké škále klientů, půjčka zdarma je nabízena jen novým klientům. Pokud je navíc úvěr splacen řádně a včas, nemusí klient platit žádné úroky ani poplatky. Naopak u půjčky pro každého musí klienti počítat s vysokými úrokovými sazbami a RPSN.

Půjčka do výplaty a půjčka ihned se obě řadí mezi krátkodobé úvěry, které se od sebe liší svými podmínkami. První zmíněná varianta je velmi riziková a obvykle je poskytována jen ve velmi nízkých částkách. Naopak půjčka ihned může být i výhodná, pokud disponujete dostatečně vysokou bonitou.

Půjčka bez registru je určena pro osoby, které hledají úvěr bez nutnosti kontroly registrů dlužníků. Naopak půjčka pro dlužníky je speciálně navržena pro klienty, jež jsou zadlužení a mají problém se sjednáním úvěru u běžných bank. Úvěr mohou využít i k refinancování či konsolidaci stávajících závazků.

Mýty a omyly o půjčce na bydlení

Během rozhodování o půjčce na bydlení se mohou klienti setkat s řadou mýtů a omylů. Jedním z těch nejznámějších je nízká dostupnost. To sice platí o klasických hypotékách, ale na trhu narazíte na jiné alternativy. S nimi si sice sjednáte nižší částky, ale stále vám poslouží ke koupi menší nemovitosti či její rekonstrukci.

Plusy a mínusy půjčky na bydlení

Jednou z největších výhod je jednoduché financování stavby, koupě či rekonstrukce. Méně bonitní klienty potěší fakt, že půjčka na bydlení bez zajištění i se zástavou je dostupná ve více variantách včetně těch nebankovních. Jako jedna z mála nabízí výhodná půjčka na bydlení možnost vypůjčení částky až v řádu několika milionů korun.

I nejlepší půjčka na bydlení s sebou nese nevýhody. Jedná se o závazek i na desítky let, což může dlouhodobě ovlivnit rozpočet. Téměř vždy je požadována zástava nemovitosti, o níž v případě nesplácení můžete přijít. Většina žadatelů musí mít ručitele nebo spolužadatele. 

Jaké jsou klíčové výhody půjčky na bydlení

✅jednoduché financování stavby i rekonstrukce
✅bankovní i nebankovní půjčky
✅výběr mezi účelovou či neúčelovou půjčkou
✅částky i okolo milionu Kč

Jaká jsou potenciální rizika a nevýhody půjčky na bydlení

❌velký závazek i na několik let
❌může být vyžadována zástava majetku
❌nutnost přizvat spolužadatele nebo ručitele
❌vyšší nároky na bonitu

Jak získat půjčku na bydlení

Půjčka na bydlení bez zajištění i se zástavou představuje velký krok, jež může pozitivně i negativně ovlivnit celý život. Pro tento typ úvěrů jsou typické nižší úroky a dlouhá doba splatnosti. Při porovnávání nabídek se zaměřte na úrokovou sazbu, RPSN a možnosti předčasného splacení úvěru. S dohledáním veškerých parametrů vám pomůže náš srovnávač, který vám poskytne podrobné porovnání do několika minut.

Většina poskytovatelů nabízí možnost sjednání půjčky na bydlení online, u hypoték se může vyplatit i osobní schůzka na pobočce. Jako u většiny úvěrů budete muset vyplnit online žádost, která bude zahrnovat informace o vás, vaší finanční a životní situaci a požadovaném úvěru.

Zejména u větších částek se připravte na zdlouhavé dokládání řady dokumentů. Potřebovat budete dokumenty spojené s nemovitostí, jako je vlastnický list, odhad nemovitosti a další. Připravte se na ověření totožnosti a příjmů. U příjmů bude ověření nutné buď skrze bankovní identitu, nebo nástroj, který nahlédne do vašeho běžného účtu.

Neúčelová i účelová půjčka na bydlení není tak dostupná jako běžné úvěry, kvůli čemuž je třeba počítat s přísnějším hodnocením žádosti. Uškodí vám zejména negativní zápisy v registru dlužníků či nízké příjmy. Problém může představovat i vyšší věk či nestabilní zaměstnání. Půjčka na bydlení nemusí být dostupná zejména pro samoživitele či důchodce.

Tipy a triky

Půjčka na bydlení bude dlouhodobě ovlivňovat váš život. Proto se nevyplatí zvolit splátky, s nimiž budete ve svém rozpočtu jen těžko vycházet. Vytvořte si hned několik variant splátkových kalendářů a při jejich sestavování myslete i na finanční rezervu a nečekané životní situace.

Opravdu nejlepší půjčka na bydlení by měla nabízet předčasné splacení zdarma, ale toho docílíte jen málokdy. Při porovnání tedy hledejte co nejnižší poplatky za předčasné splacení – obvykle se bude jednat o procento z předčasně splacené částky.

U většiny půjček na bydlení můžete zažádat i o dotace či různé vládní programy. Ušetřit tak můžete nemalé prostředky, přičemž dosáhnete i na modernější a ekologičtější řešení staveb, jež by pro vás byla jinak nedostupná. Jednat se může i o zateplení domu či instalaci tepelného čerpadla.

Závěr půjčky na bydlení

Půjčka na bydlení je často jediným klíčem k vašemu vlastnímu bydlení. Na druhou stranu se jedná i o dlouhodobý závazek, který vás při nesplácení může poměrně snadno dostat do velkých problémů. Výběr úvěru tak vyžaduje opravdu pečlivé zhodnocení dostupných nabídek, jejichž podmínky se mohou i výrazně lišit.

S komplexním porovnáním vám pomůže náš srovnávač, s nímž si můžete být jistí, že vámi vybraná bankovní i nebankovní půjčka na bydlení bude opravdu výhodná. Veškeré nabídky za vás podrobně zhodnotíme a ověříme férovost jejich poskytovatelů.

Zdroje